Línání a změna srsti u koní

Změna srsti u zvířat znamená obrovskou fyzickou námahu. Celý imunitní systém je oslabený a zvyšuje se tak náchylnost k nemocem. Nutriční potřeby koní se v tomto období značně zvyšují:

  • Zinek je nezbytný pro tvorbu keratinu, který je zase hlavní složkou vlasů. Podporuje buněčné dělení a růst vlasů.
  • Měď, mangan, selen, kyselina listová a biotin se také podílejí na růstu buněk a na růstu nových vlasů.
  • Hořčík a vitamin E podporují krevní oběh, zatímco síra a křemík přispívají pozitivně k vývoji vlasů a kůže.

 

Pro bezproblémovou změnu srsti je pro koně důležitým základem vhodné krmení. Obzvláště starší koně se musí vyrovnat s touto obrovskou zátěží a mohou zhubnout. V období změny srsti je dobré pečlivě sledovat koně, protože tato nepohoda nebo stres může oslabit imunitní systém a zvýšit riziko infekce. Posílit imunitní systém je proto vhodné co nejdříve.

pro-balance

Pro tento účel doporučujeme Original Pro Balance. Vysoká biologická dostupnost základních stopových prvků selenu, zinku, mědi, kobaltu, přirozeného β-karotenu a četných hodnotných vitamínů podporuje posílení imunitního systému vašeho koně. Original Pro Balance navíc podporuje rovnováhu střevní flóry pomocí živých kvasinek a napomáhá ve stresových situacích, aby byl metabolismus v rovnováze a aby byl váš kůň zdravý v průběhu změny srsti.

equinova-keranelle

Dále doporučujeme podávání prémiového doplňku equinova® Keranelle, který je užitečný pro podporu rozvoje kopyt a srsti. Vysoký obsah biotinu podporuje dobrou strukturu kůže. Z přidaného methioninu může organismus tvořit keratin, který je hlavní složkou srsti a kopyt. Také obsažené organické stopové prvky, jako je zinek, železo a mangan vyrovnají možné rozdíly v zásobování a podporují dobrý růst srsti.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení