Línání a změna srsti u koní

Změna srsti u zvířat znamená obrovskou fyzickou námahu. Celý imunitní systém je oslabený a zvyšuje se tak náchylnost k nemocem. Nutriční potřeby koní se v tomto období značně zvyšují:

  • Zinek je nezbytný pro tvorbu keratinu, který je zase hlavní složkou vlasů. Podporuje buněčné dělení a růst vlasů.
  • Měď, mangan, selen, kyselina listová a biotin se také podílejí na růstu buněk a na růstu nových vlasů.
  • Hořčík a vitamin E podporují krevní oběh, zatímco síra a křemík přispívají pozitivně k vývoji vlasů a kůže.

 

Pro bezproblémovou změnu srsti je pro koně důležitým základem vhodné krmení. Obzvláště starší koně se musí vyrovnat s touto obrovskou zátěží a mohou zhubnout. V období změny srsti je dobré pečlivě sledovat koně, protože tato nepohoda nebo stres může oslabit imunitní systém a zvýšit riziko infekce. Posílit imunitní systém je proto vhodné co nejdříve.

pro-balance

Pro tento účel doporučujeme Original Pro Balance. Vysoká biologická dostupnost základních stopových prvků selenu, zinku, mědi, kobaltu, přirozeného β-karotenu a četných hodnotných vitamínů podporuje posílení imunitního systému vašeho koně. Original Pro Balance navíc podporuje rovnováhu střevní flóry pomocí živých kvasinek a napomáhá ve stresových situacích, aby byl metabolismus v rovnováze a aby byl váš kůň zdravý v průběhu změny srsti.

equinova-keranelle

Dále doporučujeme podávání prémiového doplňku equinova® Keranelle, který je užitečný pro podporu rozvoje kopyt a srsti. Vysoký obsah biotinu podporuje dobrou strukturu kůže. Z přidaného methioninu může organismus tvořit keratin, který je hlavní složkou srsti a kopyt. Také obsažené organické stopové prvky, jako je zinek, železo a mangan vyrovnají možné rozdíly v zásobování a podporují dobrý růst srsti.