Nabídka 2. týdne

Přátelé,

často se nás ptáte, které krmení je vhodné pro budování svalů. Pro ty co netuší nic o aminokyselinách máme krátký článek, ve kterém se dozvíte něco málo o jejich důležitosti a níže jsme pro Vás přichystali produkty obsahující aminokyseliny za zvýhodněné ceny.

carousel_tyden_002

ESENCIÁLNÍ AMINOKYSELINY

Aminokyseliny jsou stavebními kameny bílkovin. 100 až 1000 aminokyselin seřazených v řetězcích tvoří protein. Různé pořadí a kombinace vedou k tvorbě různých proteinů. Bílkoviny (proteiny) jsou stavebními kameny těla, to znamená, že aminokyseliny jsou pro koně nezbytné. Část aminokyselin může tělo syntetizovat samo, tyto se nazývají neesenciální aminokyseliny. Ostatní aminokyseliny, ty esenciální, musí být dodávány ve stravě. V proteinech (bílkovinách) se vyskytuje 23 aminokyselin, které se běžně vyskytujících v potravě. Pouze 15 aminokyselin dokáže "živočich" syntetizovat ve svém těle a zbylých 8 aminokyselin musí tedy získat prostřednictvím potravy. První nepostradatelnou aminokyselinou u koní je Lysin, který nejdůležitější pro tvorbu bílkovin, ale Methionin a Tryptofan jsou také velmi důležité. Nepostradatelné aminokyseliny se liší podle živočišných druhů, např. u drůbeže je tou nejdůležitější aminokyselinou právě výše zmíněný Methionin. 

Pokud je přísun aminokyselin nedostatečný, může být pro koně obtížné vybudovat svaly, i přes to, že je v tréninku!!! 

A protože jsou aminokyseliny potřebné v celém těle, může jejich nedostatek také ovlivnit imunitní systém, proces látkové přeměny, strukturu buněk aj. Na rozdíl od živočišných proteinů obsahují rostlinné proteiny malá množství aminokyselin, jako je Lysin, Methionin a Tryptofan, a proto musí být zvoleno krmivo, které obsahuje vysoce kvalitní zdroj proteinu, aby měl kůň k dispozici dostatek esenciálních aminokyselin. 

Vysokou hladinu esenciálních aminokyselin mají např. pivovarské kvasnice, vojtěška, sója a lněné produkty.

Pro budování svalů doporučujeme například tyto krmiva a krmné doplňky s obsahem esenciálních aminokyselin: Reformat, PUR.sport, Western Sport, Western Puxx Active, Booster, Myoprotect

reformat

Vzhledem k obsahu pivovarských kvasnic, sójové moučky, vojtěšky a lněné extrahované moučky má Original Reformat optimální poměr aminokyselin, a je proto velmi vhodný pro zlepšení přídělů z hlediska kvality bílkovin.

1920px-Pur.Sport

western-sport

western-puxx

active

equinova-booster

equinova-myoprotect