Alergie na plísňové spóry a senný prach u koní

Přecitlivělost na určité látky je u koní stále častější.

Mezi nejčastější alergie u koní jistě patří přecitlivělost na plísňové spóry, které pocházejí ze sena a slámy. Spóry poletují vzduchem na prachových částicích a kůň trpící touto alergií má obvykle záchvaty suchého kašle a bílý výtok z nozder. Při přehlížení těchto problémů se může stav alergického koně  postupně zhoršovat. Kůň ztrácí kondici, má problémy s dýcháním a kašel je trvalý. Je tedy nutné zajistit pro koně vyhovující podmínky a v neposlední řadě vše konzultovat s veterinárním lékařem.

Důležitým bodem je odstranit příčinu alergické reakce.

Podestýlka pro alergického koně by měla být řešena nejlépe hoblinami nebo hrubými pilinami. V případě, že je kůň ustájený, měla by být nezbytnou součástí stáje také ventilace a poskytnout koni co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. 

Vhodné je také zajistit speciálně upravené a kvalitní seno pro alergické koně. V naší nabídce naleznete např. Heu Cobs seno, které je zcela zbaveno plísní a dráždivého prachu a doporučuje se pro koně s chronickými bronchitidami nebo alergiemi na senný prach. 

heu-cobs

Důležité je také pokusit se zmírnit dýchací obtíže, rozmělnit hleny a usnadnit vykašlávání. Dalším vhodným produktem, který bychom doporučili jako kúru v případě respiračních obtíží je Equinova® Broncosecrin. Nejen, že je vhodným doplňkem pro uvolnění hlenu, ale díky svému složení celkově napomáhá k regeneraci během dýchacích obtíží.

equinova-broncosecrin

V nabídce máme také směs 100% přírodních bylin Höveler Broncho Fit. Tato bylinná směs podporuje uvolnění a odstranění hlenu, podporuje vykašlávání a napomáhá snižovat zánět.

herbs-broncho-fit

Pro koně s dýchacími potížemi máme také v nabídce speciální doplňkové krmivo  s obsahem 16ti přírodních bylin Kräuter Müsli. Tyto bylinkové müsli jsou vhodné také pro koně, kteří jsou umístěni ve stájích, a nemají mnoho příležitostí pobytu ve výběhu, nebo přísunu čerstvých trav a bylin. 

kraeutermuesli


Přejeme Vám a Vašim koníkům příjemné zimní období.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na obchod@hoeveler-czech.cz.