Podzim je tady

2014-10-der-herbst-ist-da

Období pastvy je u konce a s tím je spojena také změna ustájení. Krmení koní by mělo být také upraveno.

Kromě podávání dostatečného množství vitamínů a minerálů, jako je např. Original Reformin plus nebo equinova® Vitalysan, by měla být také postupně připravena trávicí soustava koně na novou krmnou dávku.

Zejména koně, kteří byli v létě po celý den na pastvinách a nyní už nedostávají tolik vitamínů a minerálů prostřednictvím čerstvé pastvy, by měli dostávat minerální krmivo. Přechod na převážně suché krmivo, kterým je seno, sláma i koncentrované krmivo, lze podpořit podáváním kaše. Pro období podzimu doporučujeme kaši pro koně v podobě equinova® Herba Mash. Díky hojnosti bylinek, které kaše obsahuje, přispívá equinova® Herba Mash střevní funkci a má relaxační účinek. Může tedy snížit riziko vzniku koliky.

Slider_Reformin_Shop_hoeveler

equinova-vitalysan

Imunitní systém je také zatížen kvůli změně srsti a změnám počasí.  Jedním z nejdůležitějších úkolů imunitního systému je rozlišit tělu vlastní a cizí, stejně jako neškodné a škodlivé látky, s kterými je potřeba bojovat. Pokud toto nebude fungovat z důvodu dodatečného zatížení, může být náchylnější k nemocem. Změna srsti je však zpravidla doprovázena línáním, rozcuchanými nohami nebo všeobecnou netečností.

Zima je vyčerpávajícím obdobím pro koně a samozřejmě příprava na ni hraje důležitou roli. Přestože mají téměř všichni koně v zimě dostatek pohybu, čerstvý vzduch a sluneční světlo, zásoby některých esenciálních aminokyselin a mastných kyselin, vitamínů a minerálů, které jsou doplňovány z pastvy v létě, během zimy značně ubývají a proto je vhodné doplnit množství vitaminů a minerálů v krmné dávce.

Prostřednictvím následující péče můžete svého koně podpořit zvláště během línání a také během chladných měsíců.

equinova-herbamash


1. Posílení imunitního systému pro pěknou srst a silná kopyta.

Zdravá srst a silná kopyta jdou ruku v ruce se zdravým trávením a zároveň se zdravým imunitním systémem. Posílit trávení a současně imunitní systém pomáhají živé kvasinky. Živé kvasinky podporují střevní flóru a tím zlepšují dostatečnou produkci biotinu, který je nezbytný pro zdravý růst srsti a kopyt. Rostlinné oleje, které obsahují důležité omega-3 a -6 mastné kyseliny, jsou také užitečné pro zlepšení struktury kůže. V tuto chvíli by měl mít kůň k dispozici vyšší obsah stravitelné energie, aby byl zatížený organizmus plně zásoben. Höveler Original ProBalance ztělesňuje všechny tyto vlastnosti.  Udržuje obranyschopnost organismu v pohybu, má pozitivní vliv na trávení a navíc obsahuje lněný olej. Výsledkem je, že Original ProBalance pomáhá udržet vyvážený metabolismus ve stresových situacích a pomáhá udržovat vašeho koně zdravého v období změny srsti. Běžná krmná dávka může být doplněna přibližně 0,5 kg / den Original ProBalance  pro velké koně. Tuto obilovinu můžete podávat po celou zimu.

Náš tip: Kombinujte Original ProBalance s prémiovým přípravkem equinova® Keranelle v týdnech změny srsti. Keranelle je vedle organicky vázaných stopových prvků, jako je např. zinek, také vybaven vysoce koncentrovaným biotinem a methioninem. Methionin je esenciální aminokyselina, která je odpovědná za tvorbu keratinu, hlavního stavebního prvku vlasů a rohovky. Běžné krmivo nebo svačinu v podobě Mashe můžete jednoduše doplnit o Equinova® Keranelle o objemu 20 ml nebo 20 g.

pro-balance

equinova-keranelle


1. Posílení imunitního systému a prevence onemocnění dýchacích cest u koní.

Mnoho koní v tomto období bojuje s kašlem. Proto právě teď doporučujeme naše bylinkovou směs pro koně Kräuter müsli. Tato směs obsahuje 16 čistě přírodních bylin a éterických olejů, které podporují volné dýchací cesty a péči o ně. Tato směs posiluje obranyschopnost organizmu u koní a podporuje funkci sliznic v respiračním traktu. Díky redukci prachu je ideální i pro alergické koně.

Pro akutní kašel a přilepený hlen je vhodnou podporou equinova® Broncosecrin. Vysoce kvalitní rostlinné látky s protizánětlivým a antimikrobiálním účinkem přispívají k lepšímu rozpouštění přilepeného hlenu a k podpoře volného dýchání.

kraeutermuesli

equinova-broncosecrin


Přejeme Vám a Vašim koníkům příjemné podzimní období.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na obchod@hoeveler-czech.cz.