Letní ekzém - Muchaři

Máte doma „muchaře“ ?

Co se dá dělat když je Váš kůň citlivý na hmyz – má letní ekzém? 

Citlivý kůň by neměl být vypuštěn na pastvu za soumraku, protože většina krev sajícího hmyzu jsou v této době nejvíce aktivní. Další riziková místa pro pohyb takto citlivých koní je například okolí potoků, jezer, rybníků či okraje lesů. Důležitým faktorem je i péče o pastvinu, měli byste dávat pozor na pravidelné odstranění koňského trusu. 

Tato letní vyrážka u koní je vlastně přecitlivělost a nepřiměřená reakce imunitního systému (alergie), a proto také krmení hraje důležitou roli.

Imunitní systém a zdravá střevní flóra jdou obvykle ruku v ruce. 

Proto se ujistěte, že nemocný kůň nepociťuje žádnou dodatečnou zátěž na krmení. Stres a špatná strava tedy může přinést citlivý střevní trakt, a tím podpořit nevyváženost a náchylnost koní.

Letni-ekzem_kone_hoeveler

K posílení zdravé střevní flóry doporučujeme obohacené živé kvasinky Original ProBalance. Ke stávající krmné dávce můžete přidat 500 g Original ProBalance denně, a tím zlepšit pohodu vašeho koně. 

Také nedostatek mědi a zinku, může být příčinou špatné pokožky a letního ekzému po napadení hmyzem. K vyrovnání takového nedostatku doporučujeme denně podávat 30 ml Haemoferan Liquid z řady Equinova®. Studie ukázaly, že mnozí „muchaři“ mají nedostatek mědi a zinku současně. Haemoferan Liquid má kromě optimální dostupnosti stopových prvků také silný a regenerační účinek a může tedy přispět k rychlejšímu hojení. 

Po odeznění příznaků, můžete zlepšit strukturu pokožky pomocí produktu Keranelle z řady Equinova®. Aminokyseliny, jako je methionin totiž podporují tvorbu keratinu a tím příznivě ovlivňují tvorbu kůže a srsti.  Keranelle je k dispozici v kapalné formě nebo ve formě prášku  a měl by být podáván v množství 20 g nebo 10 ml denně.

Také doporučujeme BT-HEFE PRESS, který obsahuje koncentrovaný obsah pivovarských kvasnic a pivovarského mláta. Pivovarské kvasnice odpuzují kromě klíšťat také komáry, ovády, mouchy či jinou podobnou havěť. Pro co největší efekt je začněte podávat  cca 3 týdny před výskytem hmyzu. 


pro-balance

equinova-haemoferan

equinova-keranelle

bt-hefe-press

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení